مزاحم مدرن، ضعف اطلاع رسانی، گله‌هایی که چاره دارد

مزاحم مدرن، ضعف اطلاع رسانی، گله‌هایی که چاره دارد

پیامک شیوه‌ای نوین تبلیغاتی در دوره مدرن است و کم هزینه‌تر و گسترده‎تر از همتای مکتوب خود... اما چگونه می‌توان از این وسیله ارتباطی بهترین بهره را گرفت و آسایش خود را هم حفظ کرد؟
نویسنده: الهام صادقی
تاریخ انتشار:
40 نفر این یادداشت را خوانده‌اند
1 نفر این یادداشت را دوست داشته‌اند

«حراج جین و کتان...»، «آرایشگاه مردانه ... افتتاح شد»، «آموزش تور لیدری مناسب بازار کار ... »، «فوتبال را در مدرسه آموزشی ..... تجربه کنید»...

 تصور کنید منتظر خبری از یک  دوست یا یک پیغام کاری هستید و هر بار زنگ دریافت پیامک تلفن همراه‌تان شما را با عجله وادار به بازکردن برنامه گوشی تلفن همراه می‌کند اما نتیجه پیام تبلیغاتی است که به شما هیچ ارتباطی ندارد. پیامد آن هم فقط وارد شدن استرس‌های مداوم است. البته این سکه روی دیگری نیز دارد، اینکه صندوق الکترونیکی گوشی‌تان دائم پر می‌شود و ممکن است در این میان پیامک‌های مهم شما دیده نشود.

 

برخی افراد معتقدند این شیوه‌ای نوین تبلیغاتی در دوره مدرن است و به عبارتی جایگزینی برای آگهی‌های مکتوب که همه ما شاهد چاپ و انتشار آنها هستیم، ولی کم هزینه‌تر و گستردهتر از همتای مکتوب خود. اما مشکل کجاست، چگونه می‌توان از این وسیله ارتباطی بهترین بهره را گرفت و آسایش خود را هم حفظ کرد. قدم نخست این است که مشترکانی که تمایل به دریافت بخشی از پیام‌های تبلیغاتی روی گوشی تلفن همراه خود دارند، بتوانند از همان ابتدا گروه مورد نظر را انتخاب یا رد کنند.

 

دوم اینکه به طور قطع گروهی از افراد ممکن است تمایلی به این امر نداشته باشند. در این صورت راهکاری در نظر گرفته شده است که متاسفانه به دلیل ضعف در اطلاع رسانی بسیاری از مشتركان اطلاعی از آن ندارند. بر این اساس  افرادی كه نمی‌خواهند پیامك‌های تبلیغاتی را دریافت کنند، باید با شماره 09990 تماس گرفته و درخواست خود در رابطه با قطع ارسال پیام‌‌های کوتاه تبلیغی اعلام کنند. زیرا به گفته مسئولان شرکت مخابرات ایران همه پیامك‌‌ها از شبكه این شرکت عبور می‌‌كنند، بنابراین فرقی نمی‌‌كند صاحب آگهی دولتی یا خصوصی باشد و در صورت درخواست مشترك مبنی بر عدم دریافت، هیچ پیام تبلیغاتی برای فرد ارسال نمی‌شود. دارندگان شماره‌های ایرانسل نیز می‌توانند از طریق خط ایرانسل خود با شماره ۷۰۰ تماس گرفته و این درخواست خود را اعلام کنند.

 

با وجود چنین راهکارهایی اما همچنان شاهد ابراز گلایه مشترکان از دریافت این قبیل پیامک‌ها هستیم، موضوعی که تنها یک اطلاع رسانی ساده می‌توانند به آنها در رفع مزاحمت مدرن کمک کند. ارسال چنین پیغامی به صندوق الکترونیکی مشترکان یا درج آن در قبض های دوره‌ای شاید ساده‌ترین راه برای حل این مشکل باشد، موضوعی که نیاز به صرف هزینه یا زمان زیادی ندارد و در عوض دعای خیر دارنندگان شماره های تلفن همراه را با خود به همراه خواهد داشت.