... در خواص لبخند

... در خواص لبخند

چند دلیل قانع کننده برای اینکه همیشه یادتان باشد، لبخند بزنید.
نویسنده:
تاریخ انتشار:
94 نفر این یادداشت را خوانده‌اند
4 نفر این یادداشت را دوست داشته‌اند

1 -        جذابتان می‌کند: همه ما به سمت افرادی که لبخند می‌زنند، کشیده می‌شویم. لبخند یک کشش و جذبه فوری ایجاد می‌کند. دوست داریم نسبت به آنها شناخت پیدا کنیم.

2-        حال و هوایتان را تغییر می‌دهد: دفعه بعدی که احساس بی‌حوصلگی و ناراحتی کردید، لبخند بزنید. لبخند به بدن حقه می‌زند.

3-        مسری است: لبخند زدن برایتان شادی می‌آورد.  با لبخند زدن فضای محیط را هم شادتر می‌کنید و اطرافیان را مانند آهن ربا به سمت خود می‌کشید.

4-        استرس را از بین می‌برد: وقتی استرس دارید، لبخند بزنید. با این کار استرس شما کمتر می‌شود و می‌توانید برای بهبود اوضاع وارد عمل شوید.

5-        سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند: به این دلیل عملکرد ایمنی بدن تقویت می‌شود که شما احساس آرامش بیشتری دارید. با لبخند زدن از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگی جلوگیری کنید.

6-        فشار خونتان را پایین می‌آورد: وقتی لبخند می‌زنید فشار خونتان به طرز قابل توجهی پایین می‌آید، لبخند بزنید و خودتان را امتحان کنید.

7-        اندورفین، سروتونین و مسکن‌های طبیعی بدن را آزاد می‌کند: تحقیقات نشان داده لبخند زدن با تولید این سه ماده در بدن باعث بهبود روحیه می‌شود. می‌توان گفت لبخند زدن یک داروی مسکن طبیعی است.

8-        چهره‌تان را جوان‌تر نشان می‌دهد: عضلاتی که برای لبخند زدن استفاده می‌شوند صورت را بالا می‌کشند. پس نیازی به کشیدن پوست صورتتان ندارید. سعی کنید همیشه لبخند بزنید.

9-        باعث می‌شود موفق به نظر برسید: به نظر می‌رسد افرادی که لبخند می‌زنند اعتماد به نفس بالاتری دارند و در کارشان بیشتر پیشرفت می‌کنند.

10-      کمک می‌کند مثبت اندیش باشید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از بین رفتن آن لبخند به یک مسئله منفی فکر کنید. خیلی سخت است. وقتی لبخند می‌زنیم بدن ما به بقیه بدن پیغام می‌فرستد که «زندگی خوب پیش می‌رود». پس با لبخند زدن از افسردگی استرس  نگرانی دور بمانید.

پس ... همیشه لبخند بزنید.

کلید اسرار
مترجم: محسن تیموری
انتشارات آموت
ص 237
ایمیل شما :
ایمیل دوستان : (جداسازی با کاما ،)
نام: ایمیل: نظر: